سکته قلبی وعامل اصلی آن با بررسی چرخه طبیعی مزاج ها

سکته قلبی

توضیح کوتاه درباره مقاله:

در این مقاله به بررسی چرخه طبیعی غلبه نسبی اخلاط در ساعتهای مختلف از شبانه روز و ارتباط آن با وقوع اصلی سکته قلبی می پردازیم. در ادامه ساعت های مهم طول عمر انسان را  نیز برای شما برخواهیم شمرد.

در طول یک شبانه روز کامل :
  • خلط دم از ساعت ۶صبح تا ۱۲ ظهر ساخته می شود .
  • خلط صفرا از ساعت ۱۲ظهر تا ۶عصر ساخته می شود.
  • خلط سودا از ساعت ۶عصر تا ۱۲ شب ساخته می شود.
  • خلط بلغم از ساعت ۱۲شب تا ۶صبح ساخته می شود .

سکته قلبی و بررسی عامل آن

 به همین دلیل بیماران می بایست بدانند براساس غلبه ی نوع مزاج خود در چه ساعاتی از شبانه روز ممکن است مورد تهدید تهاجم اخلاط خونی مربوطه قرار بگیرند. مثلا مشاهده می شود که سکته های قلبی بیشتر در ساعات ۶ صبح تا ۱۲ ظهر یا به عبارت دقیق تر از ۶ صبح تا ۸ صبح به وقوع می پیوندد.  این نشانگر غلبه ی دم (عامل اصلی سکته قلبی) در زمان وقوع سکته است. به همین دلیل است که طبیبان، فصد خون(فصد مثل حجامت است اما در حجامت از مویرگها خون گرفته میشه و سطحی است. کما اینکه فصد مستقیما از رگ اصلی خون  میگیرند و عمقی است.) در افراد دموی مزاج را در ساعات صبح مناسبتر دانسته اند.

سکته قلبی
heart attack

 افسردگی

همچنین  دپرسیون، غم، گریه  و غصه در ساعات ۶ عصر به بعد یعنی سر شب بیشتر حس میشود. به همین دلیل است که فصد خون در افراد سوداوی مزاج را در شب جایز می دانند.

بیشتر بدانید !  طب اسلامی و طب سرخپوستی

زمان های مهم در طول عمر انسان

در طول یک ماه قمری

در طول یک ماه قمری بیشترین موقع غلبه ی اخلاط (مزاج شناسی)مربوط به دوازدهم تا پانزدهم هرماه قمری است. پس انجام حجامت پیشگیرانه در این اوقات بسیار مفید است. این عمل مانع عوارضی از جمله سکته قلبی میشود. علت وجود چنین حالتی بحران طبعی ایجاد شده در بدن بر اثر مد نجومی حاصل از ماه می باشد. در طول یکسال قمری بیشترین اوقات غلبه ی اخلاط و بحرانهای طبعی در اواسط فصل بهار و سپس اواسط فصل پاییز اتفاق می افتد. لذا این فصلها جهت انجام حجامت، فصل های مورد تاکید تری هستند. در سراسر طول عمر انسان بیشترین زمان التهاب اخلاط و بحرانهای طبعی مربوط به سنین ۱۷ تا ۳۵ سالگی است. که بایستی در این سنین تخلیه های مناسب آن صورت پذیرد تا شخص مورد نظر برای سالهای آینده از هر حیث سالم تر بماند.

سکته قلبی

لینک کوتاه مطلب جهت انتشار : http://rahetandorosti.ir/heart-attack

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
سوالات خود را از طریق واتساپ با ما در میان بگذارید
👋 ارتباط با مشاور