طبع ژنتیکی و طبع اکتسابی و بازگشت به اصل وجودی خود

طبع ژنتیکی و طبع اکتسابی

توضیحی کوتاه در مورد مقالهطبع ژنتیکی و طبع اکتسابی :

در این مقاله شما را با تعاریف طبع ژنتیکی و طبع اکتسابی طبع آشنا خواهیم کرد. به شما خواهیم گفت فرآیند شکل گیری این دو طبع به چه صورت می باشد. در نهایت خواهید دانست که چگونه باید به اصل وجودی خود برگشته و روح و جسم خود را به جایی منتقل کنید که باید باشند.

طبع ژنتیکی و طبع اکتسابی
Nature

طبع ژنتیکی چیست؟

طبع ژنتیکی برگروه های خونی منطبق است. این طبع همان طبع مادرزادی شما است که نقش آن بیشتر در دوران جنینی و طفولیت اعمال میشود. هرچند که تا آخر عمر هم همراه شما است ولی به طور معمول با گذشت زمان نقش آن کم رنگ تر می شود و طبع یا طبع های جدید دیگری موسوم به طبع های اکتسابی جای آن را می گیرند.

طبع اکتسابی چیست؟

طبع اکتسابی طبعی است که در اثر عوامل محیطی و اکتسابی از لحظه تولد به بعد در وجود شخص پیدا میشود. این طبع در بیشتر موارد با طبع ژنتیکی شما اختلاف دارد. برای مثال هنگام تولد طبع شما دموی بوده ولی کم کم طبع جدید دیگری مثل سودا بر شما عارض میشود. در نتیجه فیزیولوژی بدن شما و رشد و نمو شما و خصوصیات روحی و اخلاقی شما را تحت تاثیر خود قرار می دهد. بالطبع شما کم کم از طبع مادرزادیتان فاصله میگیرید و بدین ترتیب موجود دیگری غیر از آنچه که طبیعت از قبل برای شما در نظر گرفته، میشوید. حال ممکن است بنا به دلایل مختلفی، طبع های اکتسابی متفاوتی را کسب کنید و کم کم زمینه برای پیدایش طبع مختلط در شما آماده میشود و بدین سان شما شخصیت جدید دیگری پیدا  میکنید.

بیشتر بدانید !  مزاجشناسی و درمان هر نوع بیماری با یک نسخه ی شگفت انگیز
طبع ژنتیکی و طبع اکتسابی
Nature

بطور خلاصه برای موضوع طبع ژنتیکی و طبع اکتسابی :

طبع ها یا منفرد هستند یا پیچیده! طبع منفرد بیشتر در سرزمین هایی به وجود می آید که تکلیف آب و هواییش از نظر سردی و گرمی مشخص ترباشد. یعنی یا خیلی سرد باشند و یا خیلی گرم. اما طبع های پیچیده در سرزمین هایی همچون ایران که آب و هوای معتدل تری دارند، دیده می شوند. هرانسانی حداقل دو طبع دارد یکی ژنتیکی که با آن به دنیا می آید و دیگری اکتسابی که بعدا و در جریان زندگی کسب میکند.

بازگشت به خود

ممکن است که تعداد طبع های اکتسابی شخص از یکی بیشتر بوده باشد. یعنی در جریان زندگی از هر کدام از طبایع خوشه ای چیده باشد. در این صورت آن طبعی مهمتر است که غلبه ی بیشتری را نسبت به بقیه طبع ها داشته باشد. اگر طبع اکتسابی فرد درمان شود، خود به خود به طبع مادرزادیش بازگشت میکند. در این صورت معمولا برای او خوش یمن است و بهترین حالت برای هر فردی بازگشت از طبع اکتسابی به سوی مادرزادی خودش می باشد. در پیدایش طبع مختلط ، هم طبع مادرزادی و هم طبع اکتسابی افراد نقش دارد اما نقش طبع مادرزادی بیشتر است .

 

لینک کوتاه این مطلب جهت انتشار : http://rahetandorosti.ir/nature

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
سوالات خود را از طریق واتساپ با ما در میان بگذارید
👋 ارتباط با مشاور