مزاج بلغمی ها این موارد را در خصوص سلامتی پای رعایت کنند!

مزاج بلغمی

سوال : آیا یک فرد دارای مزاج بلغمی میتواند از غذاها و خوراکی های سرد مانند: ماست، دوغ، پنیر، خیار و خامه در برنامه غذایی استفاده کند؟

 پاسخ برای مزاج بلغمی ها: 

انسان سالم، دارای یکی از مزاج های چهارگانه (مقاله ای کامل در مورد مزاج بلفمی و شناخت مزاج ها) به تنهایی می باشد. هرگاه فردی به تحقیق مشخص شد که طبع پایدارش بلغمی است. این شخص حق خوردن ممنوعات بلغمی را تا آخر عمر ندارد. خصوصا اگر فرد مشکلاتی جسمی داشته باشد. از جمله دیابت، بیماریهای زمینه ای، کم خونی ارثی و یا درسنین بحرانی بلغم قرارداشته باشد.

پرهیز کنید…

همچنین اگر معلوم شد که بلغمی است و هیچ مرض زمینه ای خاصی راهم ندارد(یعنی سالم است)، اولا بایستی حتی الامکان تا آخر عمر از آنها امساک کند و ثانیا اگر هوس کرد هرکدام از آنها را میل نماید، حتما با مصلح میل نماید.

مزاج بلغمی

سیستم ایمنی بدن

ضمنا نباید بطور دایمی از آنها در برنامه غذایی خود استفاده نکند بلکه هرچند وقت یکبار و با فاصله زمانی مناسب آن مواد غذایی را در برنامه قرار دهد. دلیل این است که بدن ما مقادیر کم غذاهای ناسازگار با بدن را تحمل میکند اما تکرار این گونه رفتارهای تغذیه ای نادرست، به شدت نظم مزاجی اعضای مختلف بدن را به هم میریزد و باعث تخریب قوه مدبره بدن که همان سیستم هوشمند بدن و یا به تعبیر علمی تر “سیستم ایمنی بدن” است، میگردد.

بیشتر بدانید !  طبع ژنتیکی و طبع اکتسابی و بازگشت به اصل وجودی خود
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
سوالات خود را از طریق واتساپ با ما در میان بگذارید
👋 ارتباط با مشاور