گیاه درمانی در مناطق مختلف جهان

استفاده از گیاهان برای درمان در مناطق مختلف جهان

شواهد استفاده از درمان گیاهی توسط انسان به ۶۰هزار سال پیش برمیگردد , محققان در سال ۱۹۶۰ در غاری در کشور عراق آرامگاهی را یافتند که در اطراف استخوانهای جسد گرده های گیاهی به تعداد زیاد وجود داشت که دال بر استفاده عمدی از آنها بوده است.
حدود یک چهارم داروهایی که در آمریکا در داروخانه پیچیده می شوند حاوی ماده موثر مشتق از گیاهان است.
طب در خاورمیانه🌐
حدود ۲۰۰۰سال قبل از میلاد , پادشاه سومری ها دستور جمع آوری اولین مفردات پزشکی دنیا را صادر کرد که در آن ۲۵۰ داروی گیاهی لیست شده بود.
طب در جهان اسلام 🌐
در حقیقت در اسلام تعداد زیادی از احادیث و دانشنامه های سلامتی وجود دارد, و اطبایی که در جنگهای صلیبی شرکت داشتند طب اسلام را به اروپاییان معرفی نمودند و همچنین تجارت گیاهان در قرون وسطی یک تجارت عظیم بین المللی بود .
اولین راهنمای گیاهی به ۵هزار سال پیش و دوران سومریان برمیگردد. که گیاهانی مانند زیره و آویشن را برای سلامتی مصرف میکردند .
کتاب قانون در پزشکی ۱۲۴۸بعداز میلاد نوشته ی ابوعلی سینا طبیب و حکیم بزرگ ایرانی نوشته شده و حاوی نسخه های بسیار ارزشمندی است .
طب در چین , در هند در آمریکای لاتین و میان سرخپوستان آمریکا , اروپا از دیرباز تا کنون بطور گسترده ای رواج داشته و مردم برای درمان بیماریها از این روشها استفاده میکردند .
#گیاهان_دارویی
بیشتر بدانید !  خواص بادرنجبویه گیاهی با خواص بی نظیر گوارشی، عصبی و...
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
سوالات خود را از طریق واتساپ با ما در میان بگذارید
👋 ارتباط با مشاور